Prawo Pracy Poznań - zadanie dla specjalisty

Wybrałeś poznańską kancelarię prawa pracy – LexStrada. Nie odpowiemy na pytanie, czy wybierając nas dobrze zrobiłeś. Oceniasz to sam korzystając z naszych usług... Chcemy jednak zasugerować Tobie, że jeżeli potrzebujesz porady prawnej z zakresu prawa pracy w Poznaniu – powinieneś skorzystać z usług kancelarii, która specjalizuje się w świadczeniu pomocy prawnej w tej gałęzi prawa. Zastanawiasz się do kogo zapukać w Poznaniu w poszukiwaniu pomocy prawnej?
Do adwokata, radcy prawnego? A może do biur korzystających z usług prawników, którzy nie ukończyli żadnej aplikacji.
Szczerze mówiąc tzw. „deregulacja” doprowadziła do kuriozalnej sytuacji: o ile parę lat temu, pukając do drzwi kancelarii niezatrudniających adwokatów czy radców – nie mogłeś spodziewać się fachowej pomocy – dziś nazwa na szyldzie poznańskich kancelarii nie daje najmniejszych gwarancji . Znana piosenka Kofty i Friedmana nie dotyczy co prawda pomocy prawnej, ale wydaje się aktualna w każdej dziedzinie wymagającej profesjonalnych usług:

„(piosenka) Przez cały kraj, / idziemy dwaj, / czy słońce czy śnieżek czy słota! / Niezbędna jest, / czy chce ktoś, czy nie, / w pionie usług fachowa robota. / Czy to sens ma / kląć, że ten świat / z kiepskiego zrobiony surowca? / Bo dobry Bóg / już zrobił, co mógł, / teraz trzeba zawołać fachowca!

Ogrom i jakość przepisów tworzonych przez nieudolny parlament spowodowały, że nie jest już możliwe prowadzenie kancelarii zajmującej się wszystkimi gałęziami prawa. Co więcej, znajdujemy się w ciekawym momencie „ dziejowym.” Richard Susskind, w swej doskonałej (dla niektórych przerażającej) książce „Koniec świata prawników?”, prorokuje zmierzch kancelarii prawnych w obecnej postaci i ich koniec już za 20 lat. Zdaniem autora doprowadzi do tego rozwój systemów informatycznych, a obecny, oceniany przez nas jako niewyobrażalnie wysoki, poziom „ uGOOGLOwienia” to dopiero początek zmian...

Paradoksalnie dziś – w początkowym etapie rewolucji informatycznej „dobrodziejstwa doliny krzemowej” sprzyjają doświadczonym prawnikom, dając im narzędzia pozwalające na „nabranie szybkości” wiedzy zgromadzonej w „analogowych” szarych komórkach.  Przeciwnie zaś obecna sytuacja sprowadza na manowce młodych prawników przekonanych, że nieograniczony dostęp do wiedzy=pełnemu jej posiadaniu.
Mechanizm ten dotyczy także klientów, którzy poszukując darmowej porady prawnej – znajdują ją w najtańszej ( jak się im wydaje) kancelarii – z siedzibą przy ulicy „WIRTUALNA CHMURA” 
Tu tkwi ( na razie jeszcze...) pułapka – informacje z sieci są niekompletne, sprzedawane często przez pseudo-fachowców. Wielu klientów kancelarii prawa pracy  LexStrada, to ofiary przedwczesnej wiary w nieomylność wirtualnej chmury...Ta sytuacja potrwa, zdaniem Suskinda, jeszcze jakieś 20 lat- do czasu kiedy komputer nie będzie przekazywał informacji, której twórcą jest człowiek.., kiedy będzie konstruował odpowiedź na podstawie własnej analizy…
Pułapka, którą wyżej opisałem jest szczególnie groźna w Poznaniu. W „ stolicy gospodarności”, „krainie oszczędności” czy też, jak chcą złośliwcy, w centrum wynalazków, w którym z pomocą braci krakusów wynaleziono drut prowadząc niebezpieczny eksperyment rozciągania monety jednozłotowej.
Niestety długoletnie, żmudne badania „obiektywnych ekstremistów” doprowadziły do zaskakującego odkrycia...Drut okazał się niesłychanie kolczasty – stał się doskonałym tworzywem wykorzystywanym przy budowie barykad chroniących przed rozwojem, bogaceniem się, innowacyjnością, skuteczną walką o swe prawa.

Tak więc poznański patriota szuka:

1. Poznańskiej kancelarii prawnej – taniej. 
2. Prawnika domowego – adwokata rodzinnego – udzielającego darmowych porad prawnych podczas niedzielnego obiadku.

Zwolniony z pracy zamiast pozywać pracodawcę, szturmuje Państwową Inspekcję Pracy wyciągając bezcenną informację: „Lepiej temat zostawić bo proces będzie długi i kosztowny”. 
Kancelaria prawa pracy LexStrada poleca, aby po przegraniu „taniego” procesu w pierwszej instancji oraz po przygotowaniu kolejnego obiadku dla domowego prawnika, skorzystać z pomocy fachowca: / Bo dobry Bóg / już zrobił, co mógł/.
Można oszczędzić czas i pieniądze płacąc za skuteczną  pomoc poznańskim radcom i adwokatom jeszcze przed wszczęciem sporu, wytoczeniem powództwa:

Korzystanie z pomocy fachowca umożliwia skonstruowanie umowy w jasny sposób.
2. Kancelaria prawa pracy pomoże nie zawierać niekorzystnych umów.
3. Radca prawny, czy adwokat specjalizujący się w prawie pracy, uchronią przed składaniem podpisu pod niespodziewanie zaproponowanym porozumieniem stron – „ podpisujesz to albo dyscyplinarka”.
4. Skuteczna pomoc prawna pomoże zadbać o skuteczne dowody  mobbingu, nadgodzin, czy innych nadużyć.
5. Kancelaria specjalizująca się w prawie pracy wstrzyma Twą dłoń przed podpisaniem niekorzystnej umowy albo zapłatą za niechciane szkolenie.

Wiemy jednak, że czasami "pod wozem” i gotówki brak ... Tania pomoc prawna z zakresu prawa pracy jest nieskuteczna (czasami niemożliwa).
Darmowa pomoc prawna jest szlachetna, ale także się opłaca – obu stronom.
Za niską cenę możesz spodziewać się niskiej jakości.  Czym innym jest jednak gest w trudnej sytuacji. To nie darmowa pomoc... To obywatelski obowiązek służący de facto korzyściom zarówno dla kancelarii jak i klienta. W przyszłości zapobiegnie on degradowaniu norm społecznych, w tym także prawnych. Sprawdź jak możemy ci pomóc „PRO BONO
Zapukaj do drzwi poznańskich kancelarii prawnych specjalizujących się w prawie pracy!
W ten sposób zapomnisz o kilku niepotrzebnych słowach czy zdaniach, a w szczególności:

- To nie jest takie proste
- Wiesz jak jest
- Cicho siedzisz dalej zajedziesz
- Nie warto się wychylać Rynek pracodawcy
- Pokorne ciele dwie matki ssie Ale czy warto?

Aby zapomnieć  o tych żałosnych sformułowaniach : Niezbędna jest, / czy chce ktoś, czy nie, / w pionie usług fachowa robota. /

Napisał do Państwa 

Przemysław DZIUBAK

LEXSTRADA - Kancelaria Prawa Pracy
Przemysław Dziubak 

ul. Jeżycka 29 lok. U - 3
60-864 Poznań, tel