Samodzielna księgowa/samodzielny księgowy

Zakres obowiązków na oferowanym stanowisku:

  • Prowadzenie pełnej księgowości oraz ksiąg przychodów i rozchodów klientów kancelarii,
  • kontrola dokumentów księgowych pod względem prawnym i formalnym,
  • dekretowanie i księgowanie krajowych i zagranicznych faktur kosztowych,
  • weryfikacja i księgowanie wydatków związanych z podróżami służbowymi pracowników,
  • rozliczanie magazynów,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • naliczanie wynagrodzeń, księgowanie list płac,
  • księgowanie operacji bankowych i kasowych,
  • rozliczanie i uzgadnianie sald kont księgowych,
  • wystawianie faktur sprzedaży,
  • przygotowanie raportów finansowych na potrzeby klientów,
  • prace związane z zamykaniem miesiąca,
  • przygotowywanie deklaracji – JPK VAT, CIT,ZUS, PFRON,
  • przygotowywanie kwartalnych i rocznych sprawozdań finansowych pod nadzorem Głównej Księgowej,
  • bieżący kontakt z Klientami obsługiwanych podmiotów – wsparcie w zakresie finansowo-księgowym, rozwiązywanie aktualnych problemów, budowanie pozytywnych relacji opartych na dobrej współpracy.

Nasze oczekiwania:

  • 4-5 letnie doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu pełnych ksiąg rachunkowych oraz KPiR- wiedza teoretyczna oraz doświadczenie praktyczne – warunek konieczny.
  • Dobra znajomość Ustawy o Rachunkowości oraz gotowość do ciągłego uczenia się oraz rozwoju.
  • Znajomość zagadnień podatkowych.
  • Mile widziane osoby, które pracowały w biurze rachunkowym lub w wewnętrznym dziale księgowości.
  • Wykształcenie min. średnie.
  • Dokładność i sumienność w wykonywaniu obowiązków.
  • Umiejętność planowania, organizacji pracy i ustalania priorytetów pracy.

Dodatkowe atuty:

  • Dobra znajomość pakietu Ms Office.
  • Dobra znajomość przynajmniej dwóch z programów księgowych Fakt, Insert, Optima.
  • Zdolności interpersonalne - dobra komunikacja i umiejętność pracy z klientem.
  • Znajomość j. angielskiego.

Oferujemy:

  • Przyjazne środowisko oraz wysoką kulturę pracy.
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Możliwość pracy hybrydowej (biuro / praca zdalna).
  • Zapewnione wsparcie przełożonych oraz szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: kancelaria@lexstrada.pl

Prosimy o dodanie w CV poniższej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb bieżących i przyszłych procesów: rekrutacji prowadzonych przez Przemysław Dziubak LexStrada Kancelaria Prawa Pracy.”